Calendari dai events sul teritori 2017

CALENDARI DES ATIVITÂTS COLATERÂLS FIESTE DE PATRIE DAL FRIÛL 2017

Discjame chi il calendari dai events
 
 
DATE ORARI LÛC SOGJET ATIVITÂT
Events su plui dîs      
dai 20 di Març ai 9 di Avrîl Ristorant La Torre, Tratorie Consul, Ostarie da Afro, Tratorie Tre Corone, Tratorie Agli Amici, La Casa Dipinta, Tratorie Pilacorte, Ostarie al Bachero, Al Mus c'al svuale, Al Stradon, Tratorie Donolo, Tignude Fernanda Cappello, Ristorant al Giardino Comun di Spilimberc Propuestis gastronomichis tai ambients di Spilimberc
dai 20 di Març ai 15 di Avrîl Merêt di Tombe (UD): Municipi – vie Divisione Julia, 8 Comuns di Merêt di Tombe, di Sedean e di Flaiban Bandieris dal Friûl a disposizion de popolazion
dai 20 di Març ai 15 di Avrîl Scuelis primariis e secondariis dal Comun Comun di Tramonç Disot Laboratoris didatics sul significât e la storie de Patrie dal Friûl
dai 26 di Març ai 9 di Avrîl lun-ven: 10.00-13.00; sabide e domenie: 9.30-13.00/14.30-18.00 Sapade (BL): Sale consiliâr dal Comun - Borgade Bach, 11 ARLeF e Comun di Sapade Mostra "Furlan lenghe de Europe" vierte pal public
Març        
ai 20 di Març 20.30 Cuar di Rosacis (UD): Municipi dal Comun – place Divisione Julia, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri “Fieste de Patrie, Fieste di ducj”
ai 23 di Març 18.00 Cjasarse (PN): Sale Consiliâr dal Comun -  vie Risorgimento, 2 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Rilanciafriuli - torne a tirâ, Friûl"
  20.30 Vençon (UD): Palaç Orgnani-Martina - vie Mistruzzi, 4 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Patriarcjât di Aquilee"
ai 24 di Març 18.00 Udin (UD): Librarie Friuli – vie Dei Rizzani, 1/3 Librarie Friuli Presentazion dal libri "Intervista immaginaria a Tiziano Tessitori" di Roberto Meroi
  18.30 Tramoç Disot (PN): Cjase de Cognossince dal Comun – vie Roma, 11 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Friûl de storie, di vuê e di doman"
  18.30 Cormons (GU): Sale di Rapresentance dal Comun – place 24 Maggio, 22 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Friûl: istituzions politichis e lenghis"
  20.30 Basilian (UD): Centri civic Vile Zamparo - vie Roma, 11 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Cunvigne "La storie de Patrie dal Friûl", cun Pier Carlo Begotti e Andrea Venier
  20.30 Spilimberc (PN): Teatri Castello - vie Pordenone Comun di Spilimberc Premiazion de seste edizion dal Concors leterari "Zâl par Furlan" e spetacul teatrâl  "Casins!"dal grup teatrâl universitari di Udin
      Provincie di Udin Distribuzion des bandieris dal Friûl in colaborazion cul setemanâl "Il Friuli"
ai 25 di Març 11.00 Spilimberc (PN): Biblioteche Civiche “Bernardino Partenio” - vie Piave, 2 Comun di Spilimberc "Leterature furlane": presentazion dai libris di leterature furlane de biblioteche
  12.15 Spilimberc (PN): Cafè Griz - place S. Rocco, 1 Comun di Spilimberc "Scorsadis leteraris" cun leturis di scrits di autôrs furlans
  13.00 Spilimberc (PN): Ostarie al Buso - vie Simoni, 8 Comun di Spilimberc "Scorsadis leteraris" cun leturis di scrits di autôrs furlans
  17.00 Sapade (BL): Sale consiliâr dal Comun - Borgade Bach, 11 ARLeF e Comun di Sapade Scree de Mostre "Furlan Lenghe  de Europe"
         
ai 27 di Març 18.30 Porpêt (UD): Centri Civic dal Comune - vie pre Minzoni, 6 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Friûl lenghe 4.0"
ai 28 di Març 18.00 Udin (UD): Biblioteche civiche "V.Joppi" (sez. moderne - Sale Corgnali) – vie Bartolini, 5 Comun di Udin "Friûl di scrivi, di lei e di contâ - Contecurte live": Incuintri dedicât ae leterature contemporanie in lenghe furlane cun sfide leterarie tra leturis di contis curtis - cu la colaborazion di Informazion Furlane e de ostarie leterarie virtuâl Contecurte
  20.30 Romans dal Lusinç (GU): Cjase Candussi-Pasiani dal Comun - place Garibaldi, 6 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Fieste de Patrie, fieste di ducj"
  20.30 Cjampfuarmit (UD): Sale consiliâr dal Comun “Polifunzionâl Angelo Geatti” - vie Roma, 47 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Friûl, une Patrie che e conte, che e cjante e che e vîf"
  20.30 Cjarlins (UD): Sale consiliâr dal Comun – place S. Rocco, 24 Comun di Cjarlins Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
ai 29 di Març 17.30 Sapade (BL): Sale de canoniche "Marino Piller-Hoffer" - Borgade Granvilla Comun di Sapade Proiezion video su la Vie Crucis di Sapade / Plodn in version trilengâl (talian, sapadin, furlan) di Vigji Dal Piçul e daûr vie Presentazion “Alcune cappelle, segni della devozione popolare sappadina" di Andrea Polencic
  18.00 Udin (UD): Biblioteche civiche "V.Joppi" (sez. moderne - Sale Corgnali) – vie Bartolini, 5 Comun di Udin Incuintri "Furlan lenghe 4.0": Incuintri public dedicât ae presentazion dai diviers struments linguistics informatics esistents. Cu la colaborazion de cooperative Serling e la partecipazion di Sandri Carrozzo, Furio Honsell e Lorenzo Fabbro
  20.30 San Lurinç di Voleson Darzin (PN): Ex scuelis elementâr di San Lurinç Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane e Comun di Voleson Darzin Incuintri "La Patrie dal Friûl e la Poesie"
  20.30 Vildivar (UD): Sale Consiliâr dal Comun - place dal Municipi, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Rigjenerâ il Friûl"
  20.30 Mernic di Dolegne dal Cuei (GU): Sale de Protezion Civîl dal Comun - Localitât Mernic Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Fieste de Patrie, fieste di ducj"
  20.45 Tisane (UD): Teatri Odeon - vie Vendramin, 72 Comuns di Tisane e di San Michêl dal Tiliment Spetacul "CaBarete" con Caterina Tomasulo
ai 30 di Març 11.00  Muçane (UD): Sale parochiâl "San Vitale Martire" - vie Roma, 2 Comun di Muçane Spetacul pes scuelis primariis "Contis Tarondis” par cure de Associazion Lenghis dal Drâc
  15.00 Cjarlins (UD): Biblioteche dal Comun - vie Marano, 1 Comun di Cjarlins Leture dal libri ilustrât in lenghe furlane par fruts "Dulà che o jeri a stâ prime" di S. Fabris e R. Gallio
  17.30 Udin (UD): Museu Etnografic dal Friûl – vie Grazzano, 1 Comun di Udin "Furlans di Marine": Incuintri dedicât ae Basse Furlane, al so ambient e ae sô culture cu la presentazion dal libri di Lorenzo Casadio "Furlans di Marine. La Pescje e la racuelte dal stran intune comunitât de Basse Furlane". Cu la colaborazion de Cooperative Informazion Furlane e la associazion Artetica
  17.30 Udin (UD): Salon di onôr di Palaç Mantica – vie Manin, 18 Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal volum “Deum non habens prae oculis. Processo e morte dell’eretico impenitente Ambrogio Castenario. Udine 1568” di Roberto Iacovissi
  18.00 Cjarlins (UD): Biblioteche dal Comun – vie Marano, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane e Comun di Cjarlins Incuintri "Il Friûl de storie, di vuê e di doman"
ai 31 di Març   Morsan di Strade di Cjasteons di Strade (UD): Sale polifunzionâl di Morsan di Strade – vie Alessandro Manzoni, 2 Comuns di Cjasteons di Strade Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  18.00 San Denêl (UD): Biblioteche Vuarneriane – vie Roma, 10 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Percors identitaris e di autoguvier tra Friûl e Europe"
  20.30 Darbe (PN): Sale de Biblioteche dal Comun – vie Vittorio Emanuele, 19 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Patriarcjât di Aquilee"
  21.00 Vildivar (UD): Sale Consiliâr dal Comun - place dal Municipi, 1 Comun di Vildivar Serade "3 di Avrîl dal 1077, la patrie dal Friûl e il teritori"- il storic Franco Gover al ricuarde Elio Bortolussi; intratigniment de  pro loco Lis Aghis e dal coro Aghe Frescje
      Provincie di Udin Distribuzion des bandieris dal Friûl in colaborazion cul setemanâl "Il Friuli"
Avrîl        
Prin di Avrîl 11.00  Muçane (UD): Sale parochiâl "San Vitale Martire" – vie Roma, 2 Comun di Muçane Spetacul pes scuelis secondariis "Conte curte" par cure di Raffaele Serafini
  17.00  Muçane (UD): Sale parochiâl "San Vitale Martire" – vie Roma, 2 Comun di Muçane Presentazion dal gnûf libri "Scais e Liscjis" par cure di Adelmo Della Bianca
  18.00 Vile di Cjargne (UD): Centri polifunzionâl dal Comun – place Venezia, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Nassite di une nazion: la vere storie de Patrie dal Friûl"
  20.30 Listize (UD): Auditorium comunâl – vie delle scuole, 5/B Comuns di Listize e di Talmassons Introduzion storiche sul significât de Patrie dal Friûl, par cure di Glesie Furlane e conciert di musiche tradizionâl furlane dal grup Sedon Salvadie
  20.45 Martignà (UD): Teatri Impero – vie Delser, 23 Comun di Martignà Spetacul teatrâl par cure dal Grup Teatrâl Universitari "Casins"
  21.00 Palaçûl (UD): Aula Magna dal Istitût comprensîf – vie Roma, 20 Comun di Palaçûl Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  20.45 Paulêt (UD): Auditorium comunâl – place Bons. Cicuttini, 1 Comun di Pagnà Spetacul teatrâl “Felici ma Furlans - prime stagjon”
ai 2 di Avrîl 8.00 - 19.00 Udin Provincie di Udin Organizazion dal servizi di traspuart cun coriere Udin-Sapade-Udin par favorî la partecipazion ae cerimonie uficiâl de Fieste de Patrie dal Friûl
  des 10.00 Sapade Provincie di Udin Trasmission "Il Campanile della Domenica" in colaborazion cun Telefriuli
  10.00 Flambri di Talmassons (UD): Glesie di Flambri – vie Cortina, 3 Comuns di Listize e di Talmassons Vie pe Messe, leturis de Bibie par furlan; cerimonie di scree de sculture dal mestri Franco Maschio dedicade al teatri di Flambri; vie par dute la zornade marcjât dai mistîrs di une volte (vie Cortina)
  20.45 Martignà (UD): Teatri Impero – vie Delser, 23 Comun di Martignà Conciert par cure de Filarmoniche "Linda" di Narêt di Prât
  20.30 Reane dal Roiâl (UD): Sale parochiâl (ex latarie di Reane), vie Vittorio Veneto, 3 Comune di Reane dal Roiâl “Dulintor - Friûl... un viaç”: Introduzion storiche sul significât de Patrie dal Friûl, par cure di Glesie Furlane e conciert di musiche tradizionâl furlane dal grup Sedon Salvadie
ai 3 di Avrîl 14.00 Triest (TS): Palaç dal Consei Regjonâl, place Oberdan, 6 Regjon F-Vj Celebrazion de zornade de Fieste de Patrie dal Friûl cun esposizion de bandiere dal Friûl e consegne de borse di studi in aplicazion ae leç pe poie dai studis sientifics su la culture e  la identitât furlanis.
  17.00 Udin (UD): Salon dal Consei provinciâl di Udin a Palaç Belgrât Antonini - place Patriarcjât, 3 Provincie di Udin Presentazion de gnove version internet dal "Dizionario biografico dei friulani - Nuovo Liruti"
  18.00 Plain di Pagnà (UD): Biblioteche comunâl - vie Zampis 3 - c/o Oratori parochiâl Comun di Pagnà Conference "900 agns de Patrie dal Friûl" - de lote pes investiduris ae Patrie dal Friûl
  18.00 Polcenic (PN): Sale Consiliâr dal Comun – place Plebiscito, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "La storie de Patrie dal Friûl"
  18.30 Felet di Tavagnà (UD): Ex Sale Consiliâr dal Comun - place Indipendenza, 1 Comun di Tavagnà Event "Il Patriarcato di Aquileia"
  20.00 Nimis (UD): Teatri parochiâl – vie Centa, 2 Comuns di Nimis e di Tarcint Serade di rievocazion dai 3 di Avrîl dal 1077, animade di intervents di caratar storic culturâl, musiche e cjants (cun Dj Tubet, Massimo Pividori, i fantats dal Istitût Comprensîf de scuele medie di Nimis, pre Rizieri de Tina e il prof. Adrian Cescje)
  20.30 Lauçà di Pavie (UD): Sale consiliâr dal Municipi – place Divisione Julia, 1 Comun di Pavie di Udin e Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal volum "Lis predicjis dal muini" di pre Josef Marchet
  20.30 Udin (UD): Auditorium Zanon – viâl Leonardo Da Vinci , 2 Provincie di Udin Conciert di musichis furlanis in colaborazion cul Ensamble Kalikànthos
  20.30 Vuanis di Dael (UD): Sale civiche di Vuanis Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "La Storie de Patrie dal Friûl"
  20.30  Lignan (UD): Sale riunions de biblioteche dal Comun – vie Treviso 2 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Identitât e autonomie, fra la memorie storiche e i ribaltons di vuê"
  20.30 Osôf (UD): Sale consiliâr dal Comun – place Napoleone I°, 6 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Patriarcjât di Aquilee"
  20.30 Migjee (GO): Sale Polifunzionâl “San Giovanni Mathà” - vie Diaz, 10 Comuns di Migjee e di Marian Catine Show, spetacul di Caterina Tomasullo
  20.30 San Lurinç di Voleson Darzin (PN): Ex scuelis elementâr di San Lurinç Comun di Voleson Darzin Spetacul multimediâl “Felici ma Furlans live - la seconde stagjon”
ai 4 di Avrîl 17.00 Flambri di Talmassons (UD): Biblioteche comunâl – vie Cortina, 6 Comuns di Listize e di Talmassons Presentazion dal libri par fruts in lenghe furlane "Free & Ulli"
  17.00 Lucinîs (GU): Sale “Luigi Faidutti” dal Credit Cooperatîf di Lucinîs Fare Caprive – vie Visini, 2 Comun di Gurize, ARLeF e Societâ Filologjiche Furlane Presentazion dal progjet DOCUSCUELE. Il gnûf Centri di documentazion ricercje e sperimentazion didatiche pe scuele furlane
  18.00 San Zorç di Noiâr (UD): Locâi des barcjessis di Vile Dora – place Plebiscito, 2 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Friûl vîf?"
  20.30 San Quarin (PN): Vile Cattaneo – place Roma, 11 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Friûl de storie, di vuê e di doman"
  20.45 Rivignan Teôr (UD): Centri polifunzionâl di Rivignan Teôr - vie Roma, 16 Comun di Rivignan Teôr Presentazion dal libri "Il Buinç" di G. Franco
  21.00 Prissinins (UD): Auditorium – vie Lignano Comun di Prissinins Spetacul "Posippo, Ponoppo: due facce della friulanità"
  21.00 Glemone (UD): Teatri Sociâl – vie XX Settembre, 5 Comun di Glemone Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
ai 5 di Avrîl 18.00 Cividât (UD): Biblioteche dal Comun – plaçute Chiarottini, 4 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Culturis e turisim culturâl"
  20.45 Dolegne dal Cuei (GU): Ex scuelis elementârs - place dal Municipi, 8 Comun di Dolegne dal Cuei Serade teatrâl “Tacons Live”
ai 6 di Avrîl 10.00 Pantianins (UD): Scuele primarie “Cristoforo Colombo” di Pantianins – vie Cristoforo Colombo, 2 Comuns di Merêt di Tombe, di Sedean e di Flaiban Presentazion de agjende in lenghe taliane e furlane. Une racuelte di tradizions, fats locâi creâts dai fruts de scuele
  17.00 Udin (UD): Sale des cunvignis de Fondazion Friuli – vie Manin, 15 Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal volum "Vita nei campi" di Licio Damiani
  18.00 San Zuan dal Nadison (UD): Biblioteche Vile de Brandis – vie Roma, 119 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "La leterature furlane, cheste scognossude"
  18.00 Rodean dal Bas di Rivis Darcjan (UD): Centri polifunzionâl (ex scuelis elementârs) di Rodean dal Bas – vie Nazionale Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Friûl e Europe, unitât te diviersitât"
  18.00 Udin (UD): Biblioteche civiche "V.Joppi" (sez. moderne - Sale Corgnali) – vie Bartolini, 5 Comun di Udin Inaugurazion de mostre documentarie "Tito Maniacco. 1967 e dintorni" cun presentazion di dissens, pituris e documents che a testemonein de ativitât artistiche e leterarie dal inteletuâl furlan. Cu la colaborazion di Neo Associazione Culturale e AdAstraCultura
  20.30 Magnan (UD): Sale consiliâr dal Comun – place F. Urli, 30 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri “Patrie dal Friûl, cumò e doman”
  20.30 Flaiban (UD): Centri sociâl – vie Udine, 9 Comun di Merêt di Tombe Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  20.45 Rivignan Teôr (UD): Auditorium di Rivignan – place IV Novembre, 34 Comun di Rivignan Teôr Incuintri-conference "I cjantons dal Friûl", relatôr Gotart Mitri
ai 7 di Avrîl        
  18.00 Lestans di Secuals (PN): Vile Savorgnan di Lestans – place I Maggio, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri “Patrie dal Friûl, cumò e doman”
  18.30 Rodean dal Bas di Rivis Darcjan (UD): Centri polifunzionâl (ex scuelis elementârs) di Rodean dal Bas – vie Nazionale Comun di Rivis Darcjan Presentazion dal fumut "Lise e Checo, un amôr furlan"
  20.30 Sagrât (GU): Sale dal Municipi – vie Dante Alighieri, 19 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Furlans, sino un popul?"
  20.30 San Martin dal Tiliment (UD): Sale de biblioteche comunâl – viâl Rimembranza, 5 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "3 di Avrîl, un inovâl che al vâl"
  20.30 Manià (PN):  Sale des Cunvignis de Biblioteche (Ex Filande) – vie Battiferri, 1 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Friûl de storie, di vuê e di doman"
  20.30  Trep Grant (UD): Sale consiliâr dal Comun – place Marconi, 3 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Il Patriarcjât di Aquilee"
  20.30 Merêt di Tombe (UD): Sale consiliâr dal comun – vie Divisione Julia, 8 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "La agjende di scuele fate dai fruts: storiis e tradizions dal lûc"
  20.30 Flaiban (UD): Centri sociâl – vie Udine, 9 Comuns di Merêt di Tombe, di Sedean e di Flaiban Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  20.45  Çopule (PN): Teatri Comunâl - vie Leonardo da Vinci, 1 Comun di Çopule Spetacul di “Felici ma Furlans”
  21.00 Lauc (UD) Casa del Popolo Comun di Lauc Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
ai 8 di Avrîl 08.30-16.00 Codroip (UD): Teatri Comunâl “Benois - De Cecco” - vie XXIX Ottobre, 1 Comuns di Codroip, di Bertiûl, e di Cjamin dal Tiliment e Soceitât Filologjiche Furlane e Centri di Documentazion MARILENGHE & MARISCUELE. IV Zornade de Scuele Furlane
  10.30-12.30 Monfalcon (GU): Centri Visitis Pietrarossa e Villa Contado Comun di Monfalcon Leture de Bole Imperiâl e presentazion dal libri storic locâl “Nel tempo del Signore delle anime" di R. Tirelli e Lucio Gregoretti; daûr vie,
 spetacul "Cinquanta sfumature di friulano" di Caterina Tomasullo
  18.30 San Denêl (UD): Biblioteche Vuarneriane – vie Roma, 10 Comun di San Denêl Presentazion tipografiche dal cuader Vuarnerian "Giorgio da Paluzza, notaro di San Daniele”
  20.30 Udin (UD): Cine Visionario – vie Asquini, 33 Comun di Udin "Une patrie che e cjante. Peraulis e musichis de Cjargne ae Basse": aperitîf unplugged a base di gnove musiche furlane. Conciert autistic di Alvise Nodale, Silvia Michelotti e Rive No Tocje. Cu la colaborazion di Informazion Furlane e dal CEC Centri Espressions Cinematografichis
  20.45 Lestans di Secuals (PN): Vile Savorgnan di Lestans – place I Maggio, 1 Comun di Secuals Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  20.45 Martignà (UD): Teatri Impero – vie Delser, 23 Comun di Martignà Spetacul teatrale par cure de Compagnia della Brocchetta "E jù ridi! Scene dal Friuli di ieri e di oggi"
ai 9 di Avrîl 18.30 Rivignan Teôr (UD): Auditorium di Rivignan – place IV Novembre, 34 Comun di Rivignan Teôr Proiezion de serie tv "Friûl Revolution" de “I Cjastrons”
  20.30 Flambri di Talmassons (UD): Teatri "Facanapa" – vie Cortina, 4 Comuns di Listize e di Talmassons "Contecurte Day", sfide a colps di leture di contis par furlan.
  20.45 San Zorç di San Michêl dal Tiliment (VE): Palasport, vie Dote Comuns di Tisane e di San Michêl dal Tiliment Spetacul di “Felici ma Furlans”
ai 10 di Avrîl 17.30 Gurize (GU): Sale “della Torre” de Fondazion Casse di Sparagn di Gurize – vie Carducci, 2 Comun di Gurize e Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal volum “IL NUOVO VUK. DIZIONARIO DEL GORIZIANO” par cure di Paolo Roseano, cul intervent di Franco Finco
  18.00 Udin (UD): Salon di onôr di Palaç Mantica – vie Manin, 18 Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal volum “IL CASTELLO DI PRAMPERO: DISTRUZIONI E RICOSTRUZIONI 1025 – 2015” par cure di Marisanta di Prampero de Carvalho
  18.00 Aquilee (UD): Sale consiliâr dal Comun – place Garibaldi, 7 Assemblee de Comunitât Linguistiche Furlane Incuintri "Pensant la fondazion de Patrie in dì di vuê"
ai 11 di Avrîl 18.00 Udin (UD): Biblioteche civiche "V.Joppi" (sez. moderne - Sale Corgnali) – vie Bartolini, 5 Comun di Udin Presentazion dal libri di Gabriele Cecone "Il Parlamento della Patria del Friuli", che al fronte in maniere analitiche un dai plui antîcs parlaments di Europe e la sô evoluzion. Cu la colaborazion di Corvino Edizioni
ai 12 di Avrîl 17.30 Udin (UD): librarie Feltrinelli, vie Paolo Canciani, 15 SLORI, ARLeF e Societât Filologjiche Furlane Presentazion dal libri "Una comunità nel cuore dell'Europa. Gli sloveni in Italia dal crollo del Muro di Berlino alle sfide del terzo millenio"
  18.00 Udin (UD): Biblioteche civiche "V.Joppi" (sez. moderne - Sale Corgnali) – vie Bartolini, 5 Comun di Udin Presentazion dal libri "La zone di confine", dôs contis lungjis dal dut ineditis di Tito Maniacco, publicât di Bottega Errante e golaine "Microcosmi". Cu la colaborazion di Bottega Errante.
ai 13 di Avrîl 20.30 Cjasteons di Strade (UD): locâl "Là dal Cont" - vie Pordenone, 10 Associazion Furlane Club 3P Incuintri "Introduzione storica sulla giornata del 3 aprile e riflessione sull'oggi e il domani del Friuli"
ai 22 di Avrîl 18.00 Udin (UD): Oratori de Puritât – place Duomo, 3 Societât Filologjiche Furlane Messe par furlan in memorie dai grancj dal Friûl

Zire il to dispositîf

Ruota il tuo dispositivo

Rotate your device

Cheste pagjine no si pues viodi cun chest dispositîf

Pagina non disponibile per questo dispositivo

This page is not available on this device